terasa2

Proč jsou dřevoplasty tolik oblíbené?

Přírodní materiály mají spoustu příznivců, kteří na ně nedají dopustit. Přesto je i v jejich řadách stále více těch, kteří si oblíbili moderní materiály. Dřevoplasty, zkráceně WPC, se mohou pochlubit širokou škálou zajímavých užitných vlastností a zároveň se mohou pyšnit přírodním vzhledem.

Jedním z těchto materiálů je dřevoplast neboli anglicky řečeno „woodplastic composite“, zkráceně WPC. Jde o materiál, jehož část tvoří dřevo a část plastová složka. WPC se velmi dobře uplatňuje jako materiál při výrobě terasových nebo plotových prken.

Foto: woodplastic.cz

Dřevoplast neboli WPC se hodí k výrobě terasových nebo plotových prken.

Taková prkna pak mnohem lépe odolávají změnám počasí. Nevadí jim mráz ani sníh, sluneční záření a další nepříznivé povětrnostní vlivy, na rozdíl od dřevěných teras. Nemá na ně vliv ani chlorovaná nebo slaná voda, ani UV záření, které neovlivňuje jejich barevnou stálost.

Práce s dřevoplasty

Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na nosiče metodou skrytých klipů, můžete si terasu jednoduše nainstalovat sami. Díky této technologii se navíc eliminuje možné riziko vyčnívajícího vrutu či hřebíku. Nosiče lze postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo beton.

Pokud si vyberete opravdu kvalitní výrobky, které obsahují 60% dřeva a 40 % zdravotně nezávadného polymeru HDPE, nemusíte se obávat, že byste si zadřeli třísku do chodidla, tak jako se to běžně může stát u dřevěné terasy.

Foto: Woodplastic.cz

Terasy ze dřevoplastu (WPC) jsou téměř stoprocentně bezúdržbové.

Náklady na kvalitní dřevoplasty se pohybují kolem 2 500 Kč za metr čtvereční. U takové terasy se ale nemusíte bát, že byste ji museli za dva nebo tři roky měnit, navíc oceníte i její téměř stoprocentní bezúdržbovost. V zimě ji nemusíte přikrývat plachtou, v létě stačí omýt jarovou vodou a vymést nečistoty ze spár mezi prkny (kvůli odtoku vody). Terasy ze dřeva je naopak potřeba každý rok oživovat olejem nebo barvou, což se také odrazí na výsledném nákladu za terasu.

WPC terasy jsou rovněž odolné proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu. Důležité je si vybrat licencovaného výrobce, který vyrábí produkty WPC v ČR a který garantuje dlouhodobou záruku.

Foto: woodplastic.cz

Dřevoplasty (WPC) se hodí i k výrobě obkladů bazénů či vířivek.

Pořídit lze materiály v různých barvách, letos je moderní a veřejností často vyhledávaný odstín teras v barvě hořké čokolády.

Dřevoplasty mají v exteriérech široké využití. Kromě teras, plotů, obkladů a fasád se dají využít například k výrobě podlah u pergol, obkladů u vířivek a bazénů, široké uplatnění nacházejí také v zahradách, při stavbě zahradních chodníčků a cest, schodů, zahradního nábytku, velmi vkusně vypadají i květináče.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist