real-palisandr_2

Moje terasa – váš sen!

Hledáme ji všichni – terasu snů! Většina z nás má podobné nároky – maximální užitek, požitek a prožitek. Žádné natírání, nepálit si chodidla, nezadřít třísku a neuklouznout při vylézání z bazénu. A samozřejmě lenošit na ní co nejdéle, nejlépe celý život, bez dalších investic, oprav nebo nároků na údržbu. Moje terasa i Vaše terasa má jméno – Woodplastic®.

Foto: mojeterasa.cz

WPC terasa

10 DŮVODŮ PRO TERASU WOODPLASTIC:

1. Bezpečný protiskluzový povrch.
2. Bez třísek a štěpů.
3. Bez chemických nátěrů.
4. Ekologický a recyklovatelný.
5. Krásný na pohled, příjemný a na dotek.
6. Žádné ostré rohy, žádné šrouby.
7. Stálobarevný a neměnný materiál.
8. Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům.
9. Snadná a rychlá montáž terasy s minimem nerovností.
10. Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 15-25 let.

Užitné vlastnosti kompozicového materiálu Woodplastic® (WPC) se dají charakterizovat velmi stručně – bezúdržbovost, extrémní životnost a odolnost, vůči dešti, UV záření, chlóru, soli, hmyzu i dřevokazným houbám. To vše bez potřeby jakékoliv údržby či napouštění toxickými nátěry.

Chůze po terase z WPC je velmi příjemná, a to i po dešti, neboť obsažené polymery odpuzují vodu a konečná úprava povrchu kartáčováním omezuje riziko uklouznutí, na rozdíl od dlaždic nebo kamene se na sluníčku nerozpálí a nejsou tvrdá a nebezpečná. Oproti dřevěným prknům se nemusíte bát, že za nějaký čas budete tahat z bosých chodidel třísky nebo si nohu roztrhnete o vyčnívající vrut. Povrch je dokonale bezproblémový a hladký, díky montážnímu systému skrytých sponek. Životnost materiálu WPC je díky obsahu kvalitních polymerů (40%) nejméně 50 let.

Další informace, fotogalerii pro inspiraci i kontakty najdete na www.mojeterasa.cz.

Foto: mojeterasa.cz

WPC terasa

VAROVÁNÍ: Vyhněte se dutým prknům z PVC

„Zapomeňte na šetření,“ radí ing. Jiří Hegr z firmy WPC-WOODPLASTIC s.r.o. „K bazénu si pořizujte výhradně plná prkna!“ Duté WPC profily vyžadují spád, proto jsou na stavbu venkovní terasy a zvláště u bazénu naprosto nevhodná. Už u středně velké terasy je spád uživatelsky velmi nepříjemný. Navíc na ně nelze montovat zastřešení bazénu. Prakticky to znamená, že voda, která se při dešti či sněžení dostane dovnitř dutých prken, musí odtéct ven. V opačném případě hrozí za extrémních zimních podmínek popraskání vlivem roztažnosti ledu.

Kam dál?
Na zahradu patří dřevo
Novou podlahu na balkón do deseti minut
There is 1 comment

Add yours
  1. Marcela

    My doma jsme takový, že máme rádi přírodní materiály, takže jsme se rozhodovali mezi kamennou a klasickou dřevěnou terasou. Pak jsme volili tu druhou, protože nám dřevo dávalo s koncepcí zahrady vetší smysl a nelitujeme. Trošku jsem se bála, kolik toho dřevo vydrží.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist