živelní katastrofa

Na případné přírodní kalamity myslete už při stavbě domu

V případě tornáda na Moravě v tomto roce se, bohužel, opět ukázalo, že přírodní katastrofa může přijít kdykoliv, a to i tam, kde ji nejméně čekáme. Proto je třeba být připraven opravdu na vše, abyste se v případě nějaké kalamity totálně finančně nevyčerpali. V případě domu se mohou totiž náklady na opravdu vyšplhat do závratných výšek. Proto je třeba nad případnými negativními vlivy počasí na vaší stavbu přemýšlet již při stavbě domu.

Stavte kvalitně

Důležitá je kvalita samotné stavby. Konstrukce by měla vydržet nějaký ten nápor a měla by být v souladu se všemi požadavky na moderní stavby. Dejte si tak záležet na základech, výběru materiálu, zvažte výběr střechy. Určitě se nesnažte na všem ušetřit. I během klasické zimy se vám totiž může stát, že vám vlivem mrazu praskne potrubí, nebo dojde k poškození střechy pod tíhou sněhu. V případě použití kvalitních materiálů se však toto riziko zmenší.

Oprava možná

Vždy se může něco stát, například se vám při silném větru rozbije okno kvůli spadlé větvi. Při stavbě domu proto myslete i na tyto případy. A pokud vám na financích záleží, zkuste zvolit takovou architekturu, která vám dovolí snadno věci měnit a opravovat. Zbytečně nákladné detaily a originální prvky stavby mohou znamenat, že v případě poškození budete mít nejen finanční problémy, ale vůbec problém opravu zprocesovat.

rozbité okno

Už samotná stavba domu by měla být správně pojištěná, jedině tak bude vaše investice i v případě živelné katastrofy dostatečně finančně chráněná. (foto: Unspalsh.com)

Pojistěte se už během stavby domu

Už když začínáte stavět, je třeba si stavbu pojistit. Takovéto pojištění vám zajistí finanční náhradu v případě přírodní katastrofy, řádění zlodějů, kteří vám vezmou odložený materiál, a podobně. 

Hned po kolaudaci stavby myslete nejen na správné pojištění hotové nemovitosti, ale i samotné domácnosti. Výběru pojistného věnujte zvýšenou pozornost. Důležitá pro vás není jen cena pojistného, ale také asistenční služby vybrané pojišťovny. A v současné době hraje prim také možnost nahlásit rychle a jednoduše škody, například prostřednictvím online formuláře. Zkrátka je důležitá rychlá reakce pojišťovny v případě nouze. Zaujímat by vás mohli také různé doplňkové služby.

Myslete na finanční rezervu

Stavba domu je drahou záležitostí. Nezapomeňte ale na to, že i samotná údržba je o něco dražší než správa bytu. Pokud toužíte po domě, ale mělo by to pro vás znamenat totální finanční vyčerpání, není to pro vás to pravé. Raději proto přemýšlejte nad jiným řešením své bytové otázky.

peníze

Správné pojištění nemovitosti, ale také finanční rezerva je při stavbě domu nezbytnou nutností. (foto: Pexels.com)

Člověk, který chce stavět, by vždy měl mát na mysli, že se se stavbou může něco stát a že bude třeba opravy, které nebude možné hradit z pojistného. Finanční rezerva je pro vlastníky domů nutností.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist