sedačky

Péče o sedací soupravu

Pořídili jste si sedačku a chcete, aby vám vydržela? Díky důkladné péči, která by měla být pravidelná, můžete snadno prodloužit životnost nábytku a celkový estetický dojem. Sedací soupravy by se měly odborně čistit jednou až dvakrát ročně a měly by být vždy ošetřeny dle typu materiálu. Jinak se totiž pečuje o textil či kůži. My pro vás pár užitečných rad máme v tomto článku.

Péče dle materiálu

Foto: pixabay.com

Nebojte se poradit s výrobce dané sedačky.

Kožené sedačky

Kožené sedací soupravy jsou na údržbu o něco náročnější než textilní sedací soupravy. Mohou se snadněji poškodit i lehce vyblednout. Kožené sedací soupravě škodí tak například teplé a vlhké prostředí, které se nachází v blízkosti topení. Kožená sedačka tedy nesmí stát příliš blízko u zdroje tepla. Uvádí se, že optimální vzdálenost je nejméně 40 až 50 cm. Jinak kůže brzo popraská.

Kožené sedací soupravě nesvědčí ani ostré sluneční paprsky. Doporučujeme tedy místo, kde by sedací souprava nebyla vystavena každodennímu několikahodinovému působení slunečních paprsků. Vše se odrazí na blednoucí barvě.

Na kožené sedací soupravě se velmi často usazuje prach, který je tedy potřeba pravidelně stírat. Nezapomínejte ani na ošetřování sedačky speciálními přípravky a spreji určenými k péči o kožený nábytek. Speciální přípravek je doporučeno aplikovat nejlépe třikrát do roka. Díky tomu je zaručen dlouhotrvající estetický efekt kůže.

A co se týče všedního čištění? Nábytek můžete přetřít lehce navlhčeným hadříkem. Ať už se na sedačce nachází jakékoliv nečistoty, nikdy ale neužívejte hrubé mechanické metody.

Foto: pixabay.com

Správnou a pravidelnou péčí můžete prodloužit životnost své sedačky.

Textilní sedačky

Pokud máte textilní sedací soupravy, pak existují dvě možnosti údržby. První extrakční neboli mokré čištění funguje tak, že stroj stříká na povrch čalounění pod tlakem vodu s čisticím prostředkem a ihned ji odsává zpět do zásobníku. Tento systém se používá na běžně znečištěné sedačky s pravidelnou údržbou a dokáže odstranit z textilu prach, roztoče i nepříjemné pachy a některé skvrny.

Suchá cesta je tzv. mechanické čištění. Vakuový stroj do textilní sedačky vhání horkou chemikálii nebo suchou pěnu. Zbytek čisticí látky se spolu se špínou obratem vysaje silným proudem vzduchu. Tento způsob se používá na dlouho nečištěné materiály.

Opět i zde připomínáme, že nikdy není na škodu poradit se s výrobcem dané sedací soupravy.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist