uvod

Jaro na zahrádce

Přibývá slunečných dní a jaro klepe na dveře. Po letošní dlouhé zimě je konečně na čase se protáhnout, vyrazit na zahrádku a dopřát jí zaslouženou péči. Jak ji šetrně probudit ze zimního spánku a na co nezapomenout? V našem článku se dozvíte vše potřebné.

Připravte půdu

Veškeré zahrádkářské úspěchy stojí a padají na kvalitě vaší půdy. Nezanedbejte proto první krok, který je potřeba na jaře udělat. Využijte čas, kdy ještě plevel nestačil vytvořit semena na rozmnožování, a zbavte se ho. Dodejte půdě čerstvý vzduch a pořádně ji prokypřete.

Každá zahrádka potřebuje z jara dostatek péče - pro zajištění dobré úrody je nutné důkladně připravit záhony.

Každá zahrádka potřebuje z jara spoustu péče – pro zajištění dobré úrody je nutné důkladně připravit záhony.

Nezapomeňte na dřeviny

Dopřejte stromům sluneční paprsky. Od konce měsíce března můžete prořezávat jabloně, hrušně a také keře malinovníku či ostružiníku. Dalším ovocným stromům dejte čas, až začnou rašit.

Prořezávejte stromy tak, aby hlavní větve nerostly pod sebou. Řez směřujte tak, aby po uzdravení téměř splynul s větví, nenechávejte po řezu “špalíčky”. Pokud strom prořezáváte kvůli omlazení, nezkoušejte to najednou. Mějte trpělivost a dělejte to postupně, rok po roce. Nezapomeňte po řezu použít štěpařský vosk, který urychluje hojení a zacelení ran.

Prořez stromů půjde snadněji s vhodným nářadím.

Prořez stromů půjde snadněji s vhodným nářadím.

Renovujte trávníky

Na jaře potřebuje trávník především provzdušnit a dodat živiny. Po zimě ho zbavte všech spadaných větviček, listí a odumřelých částí trávníku. Pokud si chcete ušetřit práci, můžete použít různé motorové prořezávače. Na konci března můžete trávník začít přihnojovat vhodnými hnojivy s přidaným dusíkem.

Máte na zahrádce jezírko?

Pokud i po posledních slunečných dnech máte na jezírku zbytky ledu, opatrně je odstraňte a dodejte vodě dostatek kyslíku. Jestli se vám zdá příliš zakalená, snižte její stav, než se dostatečně pročistí. Nezapomeňte odstranit odumřelé rostliny a dejte pozor, aby vám zbytečně neznečisťovaly vodu.

obr3Nezapomeňte na potřebné náčiní

Práce na zahrádce či dvorku je z jara více než dost a my po dlouhé zimě rádi přivítáme první sluneční paprsky. Potřebujete poradit nebo vám chybí nějaký důležitý nástroj či přípravek na jarní obnovu zeleně? Přijďte se poradit k odborníkům u nás v UNI HOBBY. Najdete nás v Brně, Českých Budějovicích, Hodoníně, Jihlavě, Pardubicích, Valašském Meziříčí, ve Zlíně a Starém Městě.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist