hriste3

Dětská hřiště na zahradě

Chcete, aby vaše děti trávily více času v zahradě na čerstvém vzduchu? Nedaří se vám je přesvědčit? Pořiďte jim dětské hřiště, houpací sítě a křesla, skluzavky, prolézačky nebo pískoviště či bazény.

Současná doba přeje počítačům a naše děti se naučily velice rychle přizpůsobovat svůj volný čas těmto technickým vymoženostem.

Foto: pixabay.comZahrada pro celou rodinu
První krok, který můžete udělat je vybavit zahradu různými zábavnými prvky, které děti zaujmou a budou je využívat ke svým dětským hrám. Zahrada by měla být atraktivní a hlavně bezpečná pro všechny hrající si děti.  Než začnete obcházet obchody a nakupovat různé dětské atrakce, poraďte se s vašimi dětmi, o jaký druh zábavy mají zájem. Podle věku vašeho dítěte byste měli přizpůsobit i vybavení zahrady dětskými hřišti.

Pro nejmenší
Pro děti ve věku 1 až 6 let je vhodné zahradní pískoviště, malý nafukovací bazén, zahradní domeček, kam se mohou děti schovat i před slunečními paprsky nebo deštěm a určitě nezapomeňte na skluzavku. Skluzavka je velmi oblíbená nejen u malých dětí. Na internetu lze koupit i kompletní dětské hřiště, jejichž výrobci kladou vysoké nároky na bezpečnost a kvalitu provedení. Hřiště je vyrobeno ze dřeva s plastovými doplňky.

Foto: pixabay.comI velké děti si chtějí hrát
Děti ve školním věku (7 a více let) nepohrdnou houpací sítí nebo houpacím křeslem, které můžete na podzim převěsit do dětského pokoje nebo na terasu. Dětská hřiště pro starší děti jsou vybavena zajímavějšími zábavnými prvky, např. lanové žebříky, skluzavky jsou strmější a vyšší. Děti zdolávají složitější prolézačky s větším zájmem a zábavou. I houpačky z masivu mohou být určeny nejen ke hraní, ale i odpočinku a relaxaci. V dětském světě mají místo i bunkry, ve kterých vymýšlí další lumpárny a hry. Pokud nechcete mít na zahradě nějakou plastovou atrapu, pořiďte jim iglú z bambusu nebo proutí. Pro větší děti můžete vybudovat takové útočiště na stromě s bezpečným sestupem na zem.

Nejen atrakce a hřiště jsou zárukou pobytu dětí na zahradě. Při troše fantazie se děti vydovádí při společenských hrách s míčem, zahrají si na schovávanou nebo budou malovat křídou na chodník. Každý kout zahrady může děti motivovat k novým hrám a poznávání.

Větší děti mohou shledat zajímavým starat se o vlastní zahrádku. Vymezte část malého záhonku, o který bude moci vaše dítě pečovat. Může si tam nasadit a pěstovat co bude chtít. Získá pocit důležitosti, sebevědomí a naučí se zodpovědnosti.

Foto: pixabay.comCampingový nábytek pro děti
Děti si potřebují nejen hrát a odpočívat,ale i jíst a pít. Velice skladný a pro děti ideální je zahradní nábytek nebo-li campingový nábytek v pestrých barvách. Pořizovací cena není vysoká jako u klasického zahradního nábytku a veselé barvy potěší dětskou duši. Campingový nábytek lehce složíte a přemístíte do garáže či pod balkon. Dětský jídelní set snadno lehce složíte a přemístíte do garáže či pod balkon. Dětský jídelní set snadno poskládáte ze židliček, taburetu a jídelního stolečku.

Bezpečné hraní pro vaše děti
Tak jako kdekoliv jinde číhá řada nástrah pro děti, i zahrada není výjimkou. Malé odřeninky na koleně se přejdou. Ovšem voda a květiny mohou být větším nebezpečím. Malé děti v bazénu musí být stále na očích. I malý rybníček může být pastí pro menší děti. Pokud jej již na zahradě máte, snažte se vytvořit zábranu,kterou děti nebudou moci překonat. Dalším nebezpečím jsou jedovaté rostliny svými plody či listy způsobí nemalé zdravotní obtíže. Rovněž se vyhýbejte vysazování ostnatých keřů.

Pokud vytvoříte bezpečné hraní na vaší zahradě, zcela jistě se stane součástí dětského světa, kde bude prožívat radostné a šťastné chvíle se svými vrstevníky.

Zdroj: www.jeko.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist