plisé5

Stínění na míru

Probuďte v sobě tvůrčího ducha a oživte svůj interiér zajímavým doplňkem, který bude zároveň užitečný. Nemusíte se hned pouštět do nákladné nebo náročné rekonstrukce. Stačí si pohrát s textiliemi a barvami. Začněte třeba okny a pořiďte jim atraktivnější zastínění. Interiérové plisé spolehlivě zkrotí ostré jarní slunce a díky svým vlastnostem je jedničkou v zastínění atypických oken, dveří či velkých skleněných ploch zimních zahrad.

Foto: climax.cz

Skládané látkové žaluzie tzv. plisé jsou díky své variabilitě provedení stále více oblíbené.

Plisé

Je skládaná látková žaluzie s různou propustností světla. Plisé je dokonalý, variabilní a hlavně funkční výrobek vhodný do bytu, kanceláře či zimní zahrady. Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je plisé ojedinělé tím, že intenzitu stínění je možné nastavit současně stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. To umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. V jednom okně lze kombinovat i dva odlišné typy látek – například pro rozdílné potřeby denního zastínění a nočního zatemnění. Plisé žaluzie se montují přímo na okenní křídlo nebo dveře, čímž umožňují plnohodnotné používání bez nutnosti vytahování.

Foto: climax.cz

Plisé dokáže zastínit okenní či dveřní otvory různých tvarů.

Přizpůsobí se jakémukoli tvaru oken či dveří

Díky svým vlastnostem je plisé jedničkou v zastínění atypických oken. Hravě si poradí s neobvyklými tvary nebo střešními okny. Stále častější uplatnění nachází také na velkých prosklených plochách v zimních zahradách.

Plisé je možné vyrobit v pravoúhlém, lichoběžníkovém, trojúhelníkovém, pětiúhelníkovém nebo i šestiúhelníkovém tvaru a stejně tak i pro okna se šikminou či obloukem. Ovládání u plisé pro půlkruhová a čtvrtkruhová okna je řešeno pomocí madla, u ostatních variant je možné si vybrat motorické ovládání nebo ruční s táhlem, šňůrou či řetízkem.

Náš tip:
Praktickou výhodou plisé je možnost nainstalovat do okna kombinaci dvou látek pro denní a noční použití. V provedení den/noc se během dne budete kochat výhledem skrze vysoce transparentní tkaninu a v noci použijete druhou, neprůhlednou plisovanou látku, kterou zajistíte dostatek zatemnění a soukromí.

Foto: climax.cz

Nespornou výhodou plisé je velmi snadná údržba.

Snadná údržba

Předností plisé je i jeho snadná údržba. Plisé stačí jednou za čas ponořit do vodní lázně o teplotě 30 °C s přídavkem čisticího přípravku, látku důkladně omýt, následně stlačit, aby se dostala ven přebytečná voda, a vyvěsit. Sušit by se mělo ve stažené poloze a během sušení plisé několikrát stáhnout a vytáhnout.

Foto: climax.cz

Svou renasanci v poslední době zažívají rolety.

Rolety

V poslední době zažívají svou renesanci. Jsou méně náročné na údržbu než klasické záclony a závěsy a současně chrání naše soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Ovládání může být buď manuální s řetízkem, nebo motorické pomocí dálkového ovládání.

Více informací najdete na www.climax.cz

 
There are 4 comments

Add yours
 1. Andy

  Máme v podkroví taky šikmé okna a dřív jsme tam stínění žádné neměli. Podkroví se na domečku dodělávalo postupně, takže se řešilo hlavně přízemí. Tam máme na stínění plissé žaluzie – plní svůj účel a navíc vypadají moc hezky, takže nemusím řešit ani závěsy nebo záclony. Plissé máme od pražské firmy http://www.mm-zaluzie.com/produktova-rada/plisse/leha a na tu jsme se obrátili, když jsme řešili stínění do podkroví. Tím, že se plisované žaluzie dají použít i do šikmých oken byla volba jasná. V celém domečku tam máme stejné stínění a i ve stejném odstínu.

 2. Michala Schej

  Andy moc Vám děkuji za tip. Dlouho jsem hledala firmu, která by byla ochotná se mi do domu podívat a něco navrhnout. Pevně věřím, že se s mm-zaluzie.com domluvíme. Osobně bych raději chtěl klasické žaluzie než plissé a pevně věřím, že to půjde. Zatím jsme domluveni na první schůzce tak do budoucna dám vědět jak to vše dopadlo.

 3. Zuza

  Děkuji za článek. Jak vidím, tak mám plno možností jak zastínit okna. To bude těžký výběr. Nejvíce bych preferovala venkovní rolety, ale ty jsou podstatně dražší než obyčejné vnitřní. Celkem mě zaujala firma kzaluzie.cz/. Znáte ji?

  Děkuji


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist