plisé5

Stínění na míru

Probuďte v sobě tvůrčího ducha a oživte svůj interiér zajímavým doplňkem, který bude zároveň užitečný. Nemusíte se hned pouštět do nákladné nebo náročné rekonstrukce. Stačí si pohrát s textiliemi a barvami. Začněte třeba okny a pořiďte jim atraktivnější zastínění. Interiérové plisé spolehlivě zkrotí ostré jarní slunce a díky svým vlastnostem je jedničkou v zastínění atypických oken, dveří či velkých skleněných ploch zimních zahrad.

Foto: climax.cz

Skládané látkové žaluzie tzv. plisé jsou díky své variabilitě provedení stále více oblíbené.

Plisé

Je skládaná látková žaluzie s různou propustností světla. Plisé je dokonalý, variabilní a hlavně funkční výrobek vhodný do bytu, kanceláře či zimní zahrady. Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je plisé ojedinělé tím, že intenzitu stínění je možné nastavit současně stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. To umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. V jednom okně lze kombinovat i dva odlišné typy látek – například pro rozdílné potřeby denního zastínění a nočního zatemnění. Plisé žaluzie se montují přímo na okenní křídlo nebo dveře, čímž umožňují plnohodnotné používání bez nutnosti vytahování.

Foto: climax.cz

Plisé dokáže zastínit okenní či dveřní otvory různých tvarů.

Přizpůsobí se jakémukoli tvaru oken či dveří

Díky svým vlastnostem je plisé jedničkou v zastínění atypických oken. Hravě si poradí s neobvyklými tvary nebo střešními okny. Stále častější uplatnění nachází také na velkých prosklených plochách v zimních zahradách.

Plisé je možné vyrobit v pravoúhlém, lichoběžníkovém, trojúhelníkovém, pětiúhelníkovém nebo i šestiúhelníkovém tvaru a stejně tak i pro okna se šikminou či obloukem. Ovládání u plisé pro půlkruhová a čtvrtkruhová okna je řešeno pomocí madla, u ostatních variant je možné si vybrat motorické ovládání nebo ruční s táhlem, šňůrou či řetízkem.

Náš tip:
Praktickou výhodou plisé je možnost nainstalovat do okna kombinaci dvou látek pro denní a noční použití. V provedení den/noc se během dne budete kochat výhledem skrze vysoce transparentní tkaninu a v noci použijete druhou, neprůhlednou plisovanou látku, kterou zajistíte dostatek zatemnění a soukromí.

Foto: climax.cz

Nespornou výhodou plisé je velmi snadná údržba.

Snadná údržba

Předností plisé je i jeho snadná údržba. Plisé stačí jednou za čas ponořit do vodní lázně o teplotě 30 °C s přídavkem čisticího přípravku, látku důkladně omýt, následně stlačit, aby se dostala ven přebytečná voda, a vyvěsit. Sušit by se mělo ve stažené poloze a během sušení plisé několikrát stáhnout a vytáhnout.

Foto: climax.cz

Svou renasanci v poslední době zažívají rolety.

Rolety

V poslední době zažívají svou renesanci. Jsou méně náročné na údržbu než klasické záclony a závěsy a současně chrání naše soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Ovládání může být buď manuální s řetízkem, nebo motorické pomocí dálkového ovládání.

Více informací najdete na www.climax.cz

 There are 2 comments

VSTUP DO DISKUZE
  1. Andy

    Máme v podkroví taky šikmé okna a dřív jsme tam stínění žádné neměli. Podkroví se na domečku dodělávalo postupně, takže se řešilo hlavně přízemí. Tam máme na stínění plissé žaluzie – plní svůj účel a navíc vypadají moc hezky, takže nemusím řešit ani závěsy nebo záclony. Plissé máme od pražské firmy http://www.mm-zaluzie.com/produktova-rada/plisse/leha a na tu jsme se obrátili, když jsme řešili stínění do podkroví. Tím, že se plisované žaluzie dají použít i do šikmých oken byla volba jasná. V celém domečku tam máme stejné stínění a i ve stejném odstínu.

  2. Michala Schej

    Andy moc Vám děkuji za tip. Dlouho jsem hledala firmu, která by byla ochotná se mi do domu podívat a něco navrhnout. Pevně věřím, že se s mm-zaluzie.com domluvíme. Osobně bych raději chtěl klasické žaluzie než plissé a pevně věřím, že to půjde. Zatím jsme domluveni na první schůzce tak do budoucna dám vědět jak to vše dopadlo.


Nový komentář

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist