1209273_57332200

Jaká dlažba je dnes IN?

Výrobci a designéři kolekcí keramických obkladů a dlažeb nás vždy překvapí něčím novým a originálním.

Inspiraci a nápady čerpají zejména v historii,tradičních motivech a přírodě. Podle zdroje inspirace je pak většinou také celá kolekce příznačně pojmenována. Již samo označení napovídá o stylu a dekoru dlažby. Setkáme se tak například s názvy Natura (bude se jednat o dlažbu inspirovanou přírodou),Savana (v této kolekci budou převažovat teplé podzimní odstíny) nebo například Modern (a pak se jedná o vliv moderních trendů) aj. Označení se u jednotlivých výrobců samozřejmě liší a pod stejným názvem se mohou ve skutečnosti skrývat různé designy. Nejlepší tedy bude návštěva některého ze studií,kde si dlažbu budete moci v reálu prohlédnut a také se nechat případně inspirovat.

V současné době velmi roste obliba dlažby jejíž motivy byly čerpány právě v přírodě a také klasických stavebních materiálech. Velmi módní je imitace dřeva či přírodního kamene. Tyto imitace jsou mnohdy tak dokonalé,že je od skutečného materiálu rozeznáte jen obtížně. Tvůrci se také rádi nechávají inspirovat historizujícími motivy a zejména tzv. mediterenae stylem. Ten navazuje na kulturní tradici středozemních civilizací. Svou koupelnu tedy můžete ladit například do stylu starého Babylónu. Oblíbenou se také stává dlažba imitující středověké cihlové podlahy.

Ten,koho přírodní a historizující styly příliš nenadchnou a má raději modernu si také jistě přijde na své. Zde pak hraje důležitou roli barevnost. Dochází k jistému návratu oné sterilní bílé dlažby,ovšem v kombinaci s dlažbou jasných a sytých barev. A nemusíte zůstat pouze u dvoubarevné kombinace. Naopak čím více dalších barev s bílou skombinujete,tím lépe.

Nejenom celkový dekor,ale také velikost jednotlivých dlaždic hrají důležitou roli. Nyní znovu bodují menší formáty a mozaiková dlažba nebo naopak rozměry velké až na hranici 60 x 30 cm.

Jestli-že se rozhodnete dát interiéru nový kabátek v podobě dlažby a obkladů,pamatujte především na to,že pouze kvalitní výrobky Vám budou dělat radost po dlouhá léta!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist