shutterstock_65443204

Abyste už nikdy nemuseli zateplovat

Počet lidí, kteří žijí pod mostem, v České republice rapidně stoupá. Odhaduje se, že až 50 % rodin má nad hlavou tepelné mosty, tedy místa, kde se výrazně mění vnitřní povrchová teplota. Příčinou jejich vzniku je hlavně nedůsledně a neodborně aplikovaná minerální izolace. Řešení tohoto problému je pouze jedno – rekonstrukce střechy.

Izolujte bez poškození sádrokartonu

Minerální vata, sloužící k zateplení, ve všeobecnosti nemá špatné vlastnosti. Její důsledná aplikace je však v mnoha případech složitá, ne-li přímo nemožná. A tak je finální efekt zateplení negativní. Jestli-že chcete předejít problémům, které přináší špatně aplikovaná minerální vata, je možné zvolit řešení, které již sedm let nabízí unikátní tepelná a zvuková izolaci s názvem Chytrá izolace.

Rekonstrukce střech, které jsou poškozeny špatně uloženou izolací, představuje jediné řešení, jak ochránit zdraví obyvatel a zároveň jejich peněženky. V případě, že se rozhodnete pro Chytrou izolaci, nebudete muset zateplovat už nikdy. ICYNENE je difúzně otevřená stříkaná pěna. Na rozdíl od minerální vaty se dostane opravdu všude, takže se zákazník nemusí obávat vzniku tepelných mostů. Náklady na vytápění tak klesnou až o 70 %. Izolace časem nemění tvar, takže nedochází k usednutí, posunu nebo vzniku mezer, kterými teplo uniká. Její největší výhodou je životnost, která u jiných tepelně izolačních materiálů nedosahuje podobné délky.

shutterstock_211022389Stačí jeden den

Chytrá izolace představuje tepelnou a akustickou pohodu pro každý jeden dům. Pohodlně probíhá i její aplikace a samotná rekonstrukce střechy. Odborně vyškolený personál vykoná aplikaci pěny v průběhu jednoho dne. A to bez poškození sádrokartonu. Nejdříve se odstraní střešní krytina, následně laťky a difúzní fólie. Ta se odborným a precizním způsobem vyřeže, což umožní přístup k poškozené minerální izolaci. Odborně vyškolený personál vatu odstraní, vyčistí prostor od všech nečistot a nakonec demontuje parotěsnou fólii. Před aplikací Chytré izolace se ještě zkontroluje stav trámů, jejich možné poškození vlhkostí nebo škůdci, a následně se na odkrytý sádrokarton stříkáním aplikuje ICYNENE. Na závěr se uloží nová difúzní fólie, laťky a krytina.

Difúzně otevřená stříkaná pěna se aplikuje ze vzdálenosti 50 až 60 centimetrů od sádrokartonu, zatímco se technici pohybují po krokvích a kontralatích. Zamezí se tak možnému tlaku, který by mohl sádrokarton poškodit.

S lehkostí

Chytrá pěna nikdy nemění tvar ani objem, a kromě toho nezatíží váhou samotný sádrokarton, který není nutné demontovat. Zachová si tak svoji celistvost a prašnost z něj je nulová. Díky jeho přítomnosti navíc do interiéru nepronikne ani prach z odstraněné minerální vaty. Váhový rozdíl je v případě ICYNENE® a minerální vaty značný. Váha Chytré izolace představuje 8,5 kilogramů na metr krychlový, minerální vata má 40 kilogramů.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist