hb2_freeimagescom

Letní vývoj na hypotečním trhu

Letní měsíce přinesly kromě teplého počasí také zvýšený zájem o hypotéky. Současný stav na trhu s hypotékami totiž doslova přeje jejím žadatelům, úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou stále nižší, v červenci klesly na rekordních 2,72 procenta.

Nízká úroková sazba úvěru vybízí k sjednání nové hypotéky s fixací na alespoň 10 let či refinancování již uzavřené hypotéky, kterou jste uzavřeli za méně výhodných podmínek.

Úroková míra hypoték o prázdninách dosáhla absolutního minima 

V letním období se toho na trhu s hypotékami událo hodně. První důležitou zprávou se v měsíci červnu stal pokles úrokové míry hypotečních úvěru. A to konkrétně z květnových 2,81 procent na neuvěřitelných 2,76 procent. Krátkodobé prognózy nepředpokládaly další pokles úrokové míry, ovšem navzdory prognózám v měsíci červenci poklesla průměrná výše úrokové míry na rekordních 2,72 procent.

Jakým způsobem podněcuje výhodná úroková sazba hypoték zájem klientů bank? České banky poskytly v měsíci červnu hypotéky v hodnotě přesahující 15 miliard korun. Takto vysoký objem poskytnutých hypoték podpořily také lákavé akční nabídky, které banky během prázdnin nabízely svým klientům. Blížící se konec léta nahrává otázce, jakým směrem se budou vyvíjet úrokové sazby hypotečních úvěrů. Odborníci neočekávají již další pokles úrokové míry a s podzimními měsíci očekávají velice mírný růst sazeb hypotečních úvěrů.

Klienti bank si půjčují více, ale nižší částky

Měsíc červenec byl pro banky přívětivý, banky během července sjednaly s klienty 8 352 smluv o hypotečních úvěrech ve výši 14,12 miliardy korun. Zatímco počet sjednaných smluv stoupl, průměrná výše hypotečního úvěru klesla na 1,69 milionu korun. Splátka průměrné hypotéky ve výši 1,69 milionu korun s dobou splatností 20 let při aktuálních podmínkách vychází v průměru na 9 138 korun měsíčně. Pro porovnání s minulými léty, kdy se úrokové sazby pohybovaly kolem 5 procent, ušetříme na průměrné splátce téměř 2 500 korun měsíčně.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist