otevírací

Jak vybrat tu správnou kuchyňskou desku

Že byste výběru kuchyňské desky nevěnovali přílišnou pozornost? Omyl, pracovní deska je totiž z celé kuchyňské linky tou nejvyužívanější částí. Měla by být tedy odolná vůči mechanickému poškození a vysokým teplotám a neměla by být porézní, jinak byste bojovaly s barevnými skvrnami od některých potravin. V dnešní době najdeme na trhu zajímavé barevné úpravy a různé materiály. Není snadné si však vybrat. My vám však pomůžeme a představíme si výhody a nevýhody jednotlivých materiálů.

Jaký materiál zvolit?

Na trhu najdeme ty nejlevnější materiály jako je laminát, moderní je tvrzené sklo, a pro náročnější zákazníky budeme mluvit o keramice či ušlechtilém přírodním kamenu.

Foto: pixabay.com

Na kuchyňské desce záleží, proto vybírejte pečlivě.

Levný, věrný laminát

Laminát tvoří tu nejprodávanější kategorii materiálu pro pracovní desky. Jedná se o směs dřevěných třísek a pryskyřic, povrch se následně zafixuje laminováním. Tento materiál je vyhledávaný právě pro snadnou úpravu a nízkou cenu. Pozor však na spoje a místa okolo dřezu, pokud tato místa přijdou do styku s vodou, může kuchyňská deska začít bobtnat. Prodloužit životnost desky můžete tzv. postformingovou hranou.

Moderní sklo

Tvrzené sklo má nádech luxusu. Pracovní deska je z kaleného skla a vše je opatřeno bezpečnostní fólií. Lze variovat barvu i povrchovou úpravu, nejčastěji je však lesklá či satinovaná.

Foto: pixabay.com

Přírodní kámen je sice dražší, ale má své kouzlo.

Kámen v kuchyni

Oblíbený materiál v kuchyni je kámen, a to díky výborným vlastnostem a barvám. Jedná se o směs rozemletých minerálů a pryskyřice. Jednotlivé desky z kamene se liší dle druhu a poměru jednotlivých ingrediencí. To má dále vliv i na užité vlastnosti. Pracovní desky jsou minimálně porézní.

Své kouzlo má pak přírodní kámen. Mramor, žula, pískovec či travertin jsou originální pracovní desky. Deska může být opracována do vysokého lesku, pololesku či matu. Tady je třeba počítat s vyšší cenou. Náročnější je pak i manipulace díky hmotnosti a křehkosti kamene.

Foto: pixabay.com

Kuchyňská dřevěná pracovní deska vyhoví každému stylu, modernímu i klasickému.

Dřevo je dřevo

Silná masivní dřevěná deska rozzáří kuchyň a přizpůsobí se každému stylu, ať už máte rádi moderní či klasický. Cena a výběr dřevin jsou u dřeva výhodou. Na co však musíme dát pozor, je vlhkost a nečistoty. Pracovní deska je náchylnější na mechanické poškození.

Kam dál?

kuchyn-1

Kuchyně průsečík bezpečnosti a pohodlí

Kuchyně je v rámci interiéru průsečíkem, v němž se setkávají požadavky na estetiku i účelnost a komfort. Sladit tyto požadavky ale není snadné. Kuchyně totiž musí zároveň inspirovat, abychom se v ní cítili příjemně a nebrali přípravu jídla jen jako nutnost.

 

mikroorganismyMikroorganismy v kuchyni

O tom, co je znamená pojem hygiena, má vcelku jasnou představu každý. Není čistota jako čistota – neviditelné organismy číhají i ve zdánlivě čistém prostředí.

 

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist