ekopalenl1_250

EKOPANEL – nový stavební systém

ekopanelRostoucí náklady výrobců,prodejců stavebních materiálů a montážních firem zákonitě vyvolávají poptávku stavebníků po levnější technologii,a samozřejmě také po snížení montážních nákladů. Tomu odpovídá jak současná snaha o výrobu co nejuniverzálnějších stavebních prvků,tak i snaha o zjednodušení a zrychlení montážních prací při zachování přesnosti a kvality provedení. Tento trend vede ke stále většímu používání stavebních desek,panelů. které šetří náklady na materiál a čas potřebný k montáži.

Neméně významným faktorem,který s největší pravděpodobností nevratně udal trendy ve stavebnictví,jsou neustále rostoucí ceny paliv a energií,zejména pro vytápění. Této nepříznivé situaci lze přitom účinně čelit využitím materiálů,zaručujících nízkou energetickou náročnost. Současní stavebníci proto nehodnotí stavbu pouze z pohledu investičních nákladů výstavby,ale posuzuje ji také z hlediska tzv. budoucích provozních nákladů,tj. kolik bude bydlení v takovém objektu stát.

Ekopanel úspěšně splňuje oba požadavky.

Charakterizují ho především následující vlastnosti:

 • – robustní a pevný stavební panel umožňující realizaci samonosných příček,půdních vestaveb a obvodových stěn
 • – suchá montáž,nízká pracnost a vysoká rychlost zdění
 • – žádné speciální nosné konstrukce či speciální stroje,k montáži se užívá běžného spojovacího materiálu a nástrojů
 • – povrchové úpravy a montáž zařizovacích předmětů stejná jako zděných staveb
 • – nadprůměrné tepelně- a akusticko- izolační vlastnosti
 • – požární odolnost
 • – atraktivní cena

Ekopanel je klasifikován jako zdravotně nezávadný a ekologický výrobek Suroviny k jeho výrobě jsou získávány s přírodních,obnovitelných zdrojů.

Ačkoliv v České republice byla výroba zahájena v roce 1999,ve světovém měřítku se jedná o zavedený výrobek s 60-letou tradicí a instalacemi ve více než 50 zemích.

Všestranné použití

Ekopanel je kompaktní výrobek na bázi přírodních vláken a stébelnin. Deska o šířce 1,2 m a tloušťce 6 cm je dlouhá od 1,2 do 3,2 metru,podle požadavků projektu a nebo stavebníka.

Využijeme ho k montáži příček,podhledů a k opláštění dřevěných konstrukcí montovaných domů,dále pak i netradičně jako ztracené bednění,mobilní příčky. Jednoduše tam,kde je to vhodné.

Ekopanel nalézá uplatnění od jednoduchých stavebních úprav a přístaveb až po aplikaci v rozsáhlých veřejných a průmyslových stavbách.

Mezi nejrozšířenější aplikace patří:

 • – interiérové stabilní i mobilní příčky
 • – řešení stropních podhledů a půdních vestaveb
 • – vnější a vnitřní opláštění dřevěných skeletů pro přístavby nebo celé dřevostavby
 • – vestavby v průmyslových objektech (např. kanceláře)
Snadná,rychlá a levná montáž

Práce z ekopanelem se podobá práci se dřevem,desku lze jednoduše formátovat a opracovávat pomocí dostupného ručního nářadí jako je ruční okružní pila,přímočará pila,vrtačka či drážkovací frézka.

Ekopanely se spojují pomocí šroubů a univerzálních sponek,odpadá nákup různých montážních prvků,konstrukcí a jiného povinného příslušenství. Vlastní instalace desky s plochou cca 3 m2 zabere řádově minuty.

Také akusticko- a tepelně- izolační vlastnosti ekopanelu přinášejí úsporu finančních prostředků,zejména co se týče požadovaných hodnot tepelného odporu,akustického útlumu a požární odolnosti. U mnohých jiných materiálů je často třeba přijmout dodatečná opatření,která zvyšují investiční náklady.

Zdroj + foto: www.ekopanely.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist