stul-a-zidle-idpoint

Vybíráme jídelní stůl a židle

Před výběrem a koupí jídelního stolu a židlí byste si měli ujasnit několik základních otázek. Budete kupovat pouze jídelní stůl a židle nebo budete kompletně zařizovat jídelnu a další místnosti? Bude nábytek ve velké místnosti nebo vlastníte pouze malý byt s jídelním koutem? Máte rádi jídlo ve velké společnosti a budete často zvát rodinu či přátele nebo stolujete sami maximálně ve dvou?

Promyslete si účel nákupu

Při nákupu židlí a jídelního stolu si vždy předem ujasněte k jakému účelu bude vlastně nábytek sloužit. Pokud máte k dispozici velký prostor a u vašeho stolu se často schází početná rodina, budou vaše nároky úplně jiné než u domácnosti v malém bytě, kde se jeho majitel(ka) stravuje nejčastěji o samotě či maximálně ve dvou. Lidé, kteří neřeší prostorové problémy si mohou dovolit pořídit do jídelny masivnější stůl a židle, kde se v případě potřeby pohodlně nají i 10 – 12 lidí. Avšak většina z nás si toto velkorysé řešení zřejmě nebude moci dovolit a sáhne spíše k výběru tzv. kuchyňského nábytku. Ten bývá subtilnější s nejvýše čtyřmi místy k sezení. Zároveň však tento nábytek bývá variabilnější.
Čím dál oblíbenější jsou proto skládací židle. Zákazníci často objevují jejich výhody ve skladnosti a stohovatelnosti. Velmi oblíbené jsou také rozkládací stoly. Připravte se však na to, že pokud si budete chtít nechat vyrobit skládací stůl na zakázku bude jeho cena díky složitější výrobě o cca 20% dražší oproti obyčejnému stolu. Proto pokud se u vás sejde větší společnost jednou či dvakrát do roka, vyplatí se spíše zaimprovizovat než vkládat nemalou částku do výrobu rozkládacího stolu na zakázku.

Stolem a židlemi začněte

Podíváme se jak je to se zadáváním výroby nábytku do jídelny či kuchyně na zakázku.

Pokud se chystáte kromě jídelního nábytku zařizovat rovněž kuchyni či kupovat další kusy nábytku, začnete výběrem židlí. Proč? Ne každý si uvědomí, že výrobu židlí a většinou i stolů není možné zadat truhláři do zakázkové výroby.
Na výrobu opravdu kvalitní židle je zapotřebí hned několika speciálních strojů, které zpravidla běžný řemeslník nemá k dispozici. Na zakázku si můžete nechat vyrobit prakticky jakýkoliv kus nábytku, avšak při výrobě židlí a stolů se to nemusí „vyplatit“. Ve výsledku se totiž může stát, že vám truhlář vyrobí skutečně krásnou a kvalitní kuchyňskou linku, avšak pokud ze stejného materiálu korespondujícího barvou a designem s ostatním nábytkem budete chtít vyrobit i židle a stůl, může zde nastat problém. Zvolte tedy raděj opačný postup – tedy nejprve židle a stůl – a pak až zbytek kuchyně či jídelny, aby výsledný efekt byl skutečně dokonalý.

Slaďte design s komfortem

Dalším důležitým kritériem by mělo být pohodlí. Chvíle strávené u jídla bývají pro většinu lidí těmi nejpříjemnějšími, byla by proto škoda prosedět je na židli, která má do komfortu daleko. Zákazníci si často vybírají nábytek podle toho, jak jim padne do oka, a zapomínají na pohodlí. Vždy je proto lepší vytipovat si vícero druhů židlí, vyzkoušet si je na vlastní kůži a teprve podle pocitu z delšího sezení židli zakoupit.
Pár tipů:
–    prohnutá opěrka bude vždy pro záda příjemnější než rovná 
–    velmi dobře se sedí na židli, která má v sedáku zabudované lamely

Neutrácejte zbytečně

Klíčovou roli při výběru nábytku samozřejmě hraje i to, kolik peněz můžeme do jeho nákupu investovat. Jako u většiny nákupů i zde platí, že na kvalitě nemá cenu šetřit a že je zbytečné utrácet za něco, co nakonec nevyužijete. Kvalita má samozřejmě svojí cenu, avšak neplaťte více, než je skutečně nutné.

Zdroj: www.idpoint.cz
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist