vzduch-voda-ivt

Tepelná čerpadla už nahradila tisíce kotlů na uhlí a dřevo

Vytápíte svůj dům dosud uhlím nebo dřevem? Tak vězte, že s dobrým tepelným čerpadlem budete topit levněji, navíc zcela bez práce a starostí s obstaráváním paliva.

Na tepelná čerpadla dnes přechází tisíce domácností, protože jejich nákup se vzhledem k rostoucím cenám energií jednoznačně vyplatí. A komfort, který toto řešení přináší, je k nezaplacení. Čtěte dál.

Co získáte, když vyměníte kotel na uhlí nebo dřevo za tepelné čerpadlo:

 • stabilní teplotu v domě – příjemné teplo jak ráno po probuzení, tak večer po příchodu z práce
 • zbavíte se starostí se zajištěním a přepravou uhlí nebo řezáním a štípáním dřeva
 • odpadnou vám nepříjemné povinnosti – vynášení a odvoz popela
 • zaznamenáte snížení prašnosti v celém domě.
 • na místě staré kotelny vzniknou nové čisté prostory k libovolnému využití
 • dřevem si zatopíte už jen pro radost, a ne z každodenní nutnosti

Tepelná čerpadla jsou dnes oblíbeným alternativním zdrojem obnovitelné energie, což dokládá to, že se instalují až do pětiny novostaveb. Ani majitelé starších nemovitostí nezůstávají pozadu. Využívají například výhod švédského tepelného čerpadla IVT Air X, druh vzduch/voda, které si pořizují i v rámci dotací Nová zelená úsporám 2015.

Tip pro vás: Revoluční švédské tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo IVT Air X vyniká úsporou elektrické energie, nákladů na instalaci, provoz a také nízkou hlučností. V přísných testech dosáhlo nejvyššího topného faktoru a označení A+++. Obsahuje „vše v jednom“:

 • zásobník teplé vody o objemu 190 litrů
 • elektrokotel 9 či 15 kW
 • nízkoenergetické oběhové čerpadlo
 • expanzní nádobu

Toto zařízení umí i klimatizovat, je prostorově nenáročné a obsloužíte ho i chytrým telefonem. Po rozšíření může řídit až 4 topné okruhy, ohřev bazénu a solárního systému.

Jak si pořídit tepelné čerpadlo za ¼ jeho ceny?

Možná jste nevěděli, že díky státní podpoře s označením Efektivní využití zdrojů energie lze ušetřit až 75 % z ceny tepelného čerpadla! Návratnost vaší investice se tak podstatně zkrátí.

Získání dotace ze Státního fondu životního prostředí je podmíněno tzv. topným faktorem – poměrem mezi získanou a dodanou energií. Vše je předmětem odborného posudku a hodně vám napoví i konzultace se stavebním úřadem. Poradíme, že když se zároveň s nákupem tepelného čerpadla rozhodnete zateplit dům, obdržíte na toto zařízení ještě více peněz.

A pokud chcete nadále používat i svůj stávající kotel, konkrétně k tepelnému čerpadlu IVT Air X ho snadno připojíte.
There is 1 comment

Add yours
 1. Lucie

  Nám se celkem dobře osvědčilo čerpadlo Alpha 2. A náklady na vytápění se nám solidně snížily. Samozřejmně na trhu je mnoho výrobců, ale mohu doporučit v tomto případě se opravdu hodně projeví kvalitní čerpadlo.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist