Vyhledávání


Menu


Články o bydlení

Počet stavebních povolení klesl loni v Pardubickém kraji o 13 pct

1.3.2010

Počet stavebních povolení klesl loni v Pardubickém kraji o 13 pct

 Pardubice 28. února (ČTK) - Počet stavebních ohlášení a povolení v Pardubickém kraji meziročně klesl o 13 procent. Loni stavebníci žádali o 5035 povolení, skoro ze 40 procent se na žádostech podílela bytová výstavba. Vyplývá to údajů, které zveřejnil Český statistický úřad v Pardubicích.

    Podle člena představenstva Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR Jiřího Požára budou stavebním firmám zakázky ubývat i letos. "Zakázky za první čtvrtletí letošního roku se snížily o 40 procent. Propouští se i stavební dělníci, což považujeme za velice špatné. Situace pro letošní rok se jeví skutečně jako nejhorší," řekl Požár.

    Stavební úřady v kraji přijaly méně žádostí ve všech okresech. Největší pokles, zhruba pětinový, zaznamenaly na Pardubicku a Chrudimsku. Nejmenší byla v okrese Ústí nad Orlicí. Největší zájem stavět je podle vydaných povolení a ohlášek na Pardubicku a Orlickoústecku.

    Orientační hodnota plánovaných budov včetně bytů nebo staveb na ochranu životního prostředí, například čističek odpadních vod, se meziročně zvýšila o necelou čtvrtinu. Stavebníci plánují postavit objekty za 17,3 miliardy korun. Průměrně jedna stavba vyjde na necelých 3,5 milionu korun.

    
    Počet stavebních povolení a ohlášení v Pardubickém kraji:
okres počet stavebních povolení a ohlášení index 2009/2008
Chrudim 1019 79,9
Pardubice 1473 80,4
Svitavy 983 90,7
Ústí nad Orlicí 1560 97,6
Kraj 5035 87,0

    zdroj: ČSÚ
    jlc jw

reklama:


reklama: